lis
18
2021

Broker finansowy: najlepsze polskie platformy handlowe w 2021 roku

Broker finansowy
0 0
0 0
Read Time:3 Minute, 11 Second

Jaka jest najlepsza platforma transakcyjna do rozpoczęcia swojej podróży po świecie inwestycji online?
Niestrudzenie pracujemy nad tym, aby odpowiedzieć na to pytanie w jak najlepszy sposób i dziś przedstawimy Wam nasze wnioski.

TRANSAKCJE Z IWBANKIEM, FINECO I INTESA SAN PAOLO

Świat brokerów online poczynił wielkie postępy w ostatnich latach. Obecnie firmy te oferują znacznie lepsze platformy transakcyjne niż klasyczne banki, takie jak Fineco, IWBank czy Intesa Sanpaolo.
Istnieją dwa główne powody takiego stanu rzeczy:

 • Aby móc handlować z bankiem, należy otworzyć konto w danym banku, tymczasem z usług brokerów online może skorzystać każdy.
  Banki mają wysokie prowizje za wejście i wyjście
 • Odnieśliśmy wrażenie, że IWBank, BNP Paribas i wszystkie inne banki są 10 lat za konkurencją i wykazują upór w tym, że nie chcą się zmieniać.
 • W przeszłości, banki prosperowały na ich monopolu i braku konkurencji, ale rzeczy się zmieniły: nowym obliczem profesjonalnego handlu finansowego są brokerzy online (dostępni na różnych polskich stronach i oprogramowaniach), zwłaszcza dla aspirujących traderów, którzy nie mają wielkich sum pieniędzy do inwestowania na rynkach.

NAJLEPSZA PLATFORMA TRANSAKCYJNA: OBRINVEST

OBRINVEST

Uważamy, że w Polsce, wśród wielu istniejących brokerów, absolutnie najlepszą platformą tradingową jest OBRinvest.

ZALETY

To jedyny broker, który nie zostawia Cię samego: już od pierwszych kroków będziesz wspierany przez eksperta w branży (account manager), z którym możesz rozmawiać przez telefon, kiedy tylko chcesz. Jest to bezkonkurencyjna korzyść dla niedoświadczonych traderów.

 • Całkowicie darmowe webinaria – prawdziwe lekcje tradingu
 • Darmowe sygnały handlowe dostarczane przez Trading Central, specjalistyczną firmę działającą na rynku od 1999 roku: idealne dla tych, którzy nie są zdecydowani, jak poruszać się na rynkach.
 • Niezawodność, bezpieczeństwo i wysokie prowizje

Dzięki intensywnym testom udało nam się porozmawiać z account managerami dedykowanymi do obsługi polskiego serwisu. Mimo że wszyscy oni posiadają wiedzę i kompetencje, udało nam się wybrać tych najbardziej wartościowych, bazując na naszym doświadczeniu w branży.

Rejestrując się na platformie za pomocą tego linku, gwarantujemy, że będziesz rozmawiać tylko z najlepszymi menedżerami do dyspozycji brokera, tak abyś mógł natychmiast uzyskać jak najwięcej ze swoich inwestycji na rynku.

WADY

 • Jedyną wadą OBRinvest jest nieco wysoka opłata za brak aktywności w wysokości 80 euro.
 • Jednakże, opłata ta zostanie naliczona tylko wtedy, gdy nie dokonasz żadnej transakcji, wypłaty lub wpłaty przez okres dłuższy niż jeden miesiąc.
 • Jeśli nie zamierzasz handlować przez okres dłuższy niż 30 dni, po prostu wycofaj pieniądze z konta.
 • Następnie możesz je ponownie wpłacić, kiedy i jeśli będziesz chciał ponownie zainwestować online.

PROWIZJE

 • Wszystkie prowizje, poza prowizją za brak aktywności, są bardzo dobre.
 • Jeśli weźmiemy pod uwagę również dużą ilość informacji, które broker oferuje swoim handlowcom, to uważamy, że prowizje OBRinvest są niewiarygodnie niskie. Sama konsultacja telefoniczna kosztowałaby prywatnie setki euro tygodniowo.
 • Odsyłamy do recenzji OBRinvest w celu uzyskania wszystkich innych szczegółów na temat brokera.

KONTO DEMO

Minimalny depozyt w OBRinvest wynosi 250 €. Nie myśl o tym jako o płatności na rzecz brokera, ponieważ kwota ta będzie do Twojej dyspozycji i natychmiast do wykorzystania, aby rozpocząć handel na giełdzie.

Z drugiej strony, konto demo jest darmowe i nieograniczone. Konto demo jest bezpłatnym kontem próbnym, do którego możesz uzyskać dostęp, aby nauczyć się korzystać z platformy i wejść na rynek bez ryzykowania ani grosza ze swoich oszczędności.

Z kontem demo OBRinvest można zainwestować 100.000 wirtualnych euro, które będą automatycznie doładowywane w przypadku wyczerpania i przeprowadzać wierne symulacje handlowe: aby się zarejestrować wystarczy podać e-mail, hasło i numer telefonu na oficjalnej stronie internetowej brokera: www.obrinvest.com.

DRUGA NAJLEPSZA PLATFORMA HANDLOWA: PLUS500

plus500

Drugą najlepszą platformą handlową jest Plus500, sprawdźmy dlaczego.

ZALETY

 • Interaktywne wykresy przewyższające konkurencję, idealne do analizy technicznej z wykorzystaniem wielu wskaźników, które można zaimplementować (przeczytaj artykuł o tym, jak zarabiać z Plus500).
 • Prowizje są bardzo przystępne, a wypłaty są darmowe.
 • Jest to jeden z niewielu brokerów, który oferuje CFD na opcje.
 • Firma Plus500 jest notowana na brytyjskiej giełdzie papierów wartościowych. Daje to nie tylko duży prestiż, ale i niezawodność na najwyższym poziomie.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %