Fundusz pożyczkowy woj. Świętokrzyskiego

  1. Polityka Cookies
  2. |
  3. Mapa strony
  4. |
  5. Kontakt

Wartość podpisanych umów pożyczkowych: 130.885.058,62 zł

Wartość wypłaconych środków: 126.052.122,54 zł

Data aktualizacji: 12 kwiecień 2017

Drukuj

Aktualności

Konferencja prasowa o Funduszu Pożyczkowym w Urzędzie Marszałkowskim

data: 2016-07-27

26 lipca br. pod patronatem i z udziałem marszałka Województwa Świętokrzystkiego Adama Jarubasa odbyła się konferencja prasowa poświęcona dotychczasowej działalności Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego. Wraz z przedsiębiorcami, którzy rozpoczęli lub rozwinęli swoją działalność dzięki naszym pożyczkom, mogliśmy wspólnie pochwalić się osiągnięciami pierwszych 5 lat funkcjonowania Funduszu.

Przypomnijmy najważniejsze liczby:

115 000 000 - to łączna kwota pożyczek udzielonych mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom

356 - to łączna ilość przyznanych pożyczek (235 - dla mikroprzedsiębiorstw, 94 - dla małych firm, 27 - dla średnich firm)

300 - to ilość nowych miejsc pracy powstałych dzięki wsparniu finansowemu udzielonemu przez Fundusz Pożyczkowy

Rozwój i wspieranie lokalnej przedsiębiorczości w postaci pożyczek na preferencyjnych warunkach to główny cel, zadanie i misja Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki kapitałowi założycielskiemu w kwocie 9,5 mln oraz dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego Fundusz do dziś wspiera finansowo przedsiębiorców z sektora mikro, małych i śrenich firm.

Niskie oporcentowanie, brak opłat związanych z udzieleniem pożyczki (poza odsetkami), uproszczony proces decyzyjny, profesjonalne doradztwo i gwarancja jakości obsługi to tylko niektóre zalety udzielanego wsparcia finansowego przez FPWŚ. Podczas wtorkowej konferencji gośćmi marszałka Adama Jarubasa byli szefowie i przedstawiciele firm, którzy w ostatnich miesiącach i latach skorzystali z takiej właśnie pomocy. Na zaproszenie marszałka przybyli:

Małgorzata Hys właścicielka Europe-Stretch z siedzibą w Kielcach - Zakład Produkcyjny Kołomań k. Zagnańska - produkcja folii bąbelkowej

Katarzyna Kaniowska właścicielka Feniks Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie - oddział produkcyjny w Adamowie, gm Smyków - produkcja chemii gospodarczej i samochodowej

Maciej Ślefarski właściciel Centrum Sp. z o.o. w Kielcach - przychodnia i poradnie specjalistyczne oraz rehabilitacja lecznicza

Tomasz Michalski właściciel Kon-Trade, Czerno - Kolonia - produkcja drzwi

 

Podczas konferencji marszałek Adam Jarubas poinformował również o nowym Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020, z którego na wsparcie finansowe instytucji pożyczkowych oraz poręczeniowych województwo świętokrzyskie przeznaczy ponad 50 mln euro z czego 38 mln euro zostanie rozdysponowane na pożyczki a 12 mnl euro na poręczenia.

 

Z niecierpliwością czekamy na nowe wyzwania!

A tymczasem wszystkim przedsiębiorcom życzymy odważnych projektów i ciągłego rozwoju we współpracy z Funduszem Pożyczkowym Województwa Świętokrzystkiego.

 

 

 

powiązane linki:

http://www.sejmik.kielce.pl/item/51038-fundusz-pozyczkowy-wojewodztwa-swietokrzyskiego-pomaga-przedsiebiorcom

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,20455926,marszalek-chwali-sie-funduszem-pozyczkowym-115-milionow-i-300.html?disableRedirects=true

http://kielce.tvp.pl/26300542/swietokrzyski-fundusz-pozyczkowy-dawal-na-prace


 

Wstecz
  1. Inwestycyjna
    Przeznaczenie:
    na cele inwestycyjne
    Zabezpiecznie:
    uzależnione od rodzaju i wielkości pożyczki
    Oprocentowanie nominalne p.a.:
    uzależnione od oceny ratingu przedsiębiorstwa oraz rodzaju zabezpieczeń.
    Maksymalny okres:
    do 60 miesięcy
    Prowizja:
    brak prowizji
    Kwota maksymalna:
    uzależniona jest od wielkości przedsiębiorstwa
  2. Obrotowa
    Przeznaczenie:
    na wydatki na zakup aktywów obrotowych w związku z rozwinięciem, bądź rozszerzeniem działalności
    Zabezpiecznie:
    uzależnione od rodzaju i wielkości pożyczki
    Oprocentowanie nominalne p.a.:
    uzależnione od oceny ratingu przedsiębiorstwa oraz rodzaju zabezpieczeń
    Maksymalny okres:
    do 36 miesięcy
    Prowizja:
    brak prowizji
    Kwota maksymalna:
    uzależniona jest od wielkości przedsiębiorstwa

Przeznaczenie:
Zabezpiecznie:
Oprocentowanie nominalne P.A.:
Maksymalny okres:
Prowizja:
Kwota maksymalna:


Więcej

Projekt finansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW 2017-09-22 18:59
WIG64397.32+0,29%
mWIG404924.84-0,13%
sWIG8015125.13-0,06%
WIG-BANKI7508.57+0,28%
WIG-BUDOW3174.42+0,26%
WIG-INFO2116.41+0,60%
WIG-MEDIA4802.37-0,80%
WIG-PALIWA7926.99+0,21%
WIG-SPOZYW3929.63-0,66%
WIG-TELKOM747.94+1,00%
Wspierane przez Money.pl